O9/409
EMAILOVÝ TALÍŘ
Francie, Limoges,
19. stol.
Dekorativní talíř z měděného plechu, celoplošně zdobený pestrou emailovou malbou se zlacenými detaily v historizujícím (renesančním) stylu. Ve výzdobě dominují motivy poprsí Bakcha a Cerery (na spodní straně) v centrálních medailonech, na širokém okraji pak menší medailony s alegoriemi ročních dob, resp. živlů a antikizujícími profilovými hlavami, na spodní straně pak symbolickými a erbovními motivy, ostatek plochy je vyplněn rozmanitými groteskovými ornamenty. Ø 35 cm. Neznačeno.
Stav C/D.
Emaily místy oloupané, především na okraji.
Dražit na LiveBid