Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Angelus Pacis

A74/074

Jan Amos Komenský (1592-1670)

Jan (Jenda) Rajman (1892-1965)

ANGELUS PACIS

1926 (vazba 1928)
Vel. 4°, 28x23 cm, 195 číslovaných s., latinsky, česky (přeložil Jos. Hendrich), francouzsky, anglicky, německy. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Luxusní umělecká knižní vazba z roku 1928, celokožená (modrá teletina), zdobená ručním zlacením a slepotiskem na deskách včetně vnitřních okrajů a hřbetu s 5 vazy, značeno zlatou ražbou na zadním přídeští "RAJMAN ROŽĎALOVICE MCMXXVIII". Vydal Vladimír Žikeš v Plzni roku 1926 v celkovém nákladu 165 výtisků, tento exemplář nese č. 70. Velmi dobrý stav, pouze lehce odřená vazba, knižní blok ve výborném stavu.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč