Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice mědirytin ze série Schema, seu Speculum Principum (Dovednosti prince / knížete)

A75/021

Jan Sadeler (1550-1600)

Johannes Strada (1523-1605)

DVOJICE MĚDIRYTIN ZE SÉRIE SCHEMA, SEU SPECULUM PRINCIPUM (DOVEDNOSTI PRINCE / KNÍŽETE)

1597
Arma (Alegorie válečnictví) a Litterae (Alegorie věd a umění). Dvojice mědirytin na papíru, 21,5x27,5 cm (výřezy paspart), zn. v tisku dole uprostřed: "Joa Stradano figurauit. Joa. Sadeler scalpsit et excudit.", resp. "J. Stradan. figura. Joa: sadeler scalp." Ref. Hollstein / Dutch and Flemish etchings, engravings and woodcuts c.1450-1700 (534 a 535). Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Giovanni Stradano (Jan Van der Straet, Stradanus), manýristický umělec narozený v Bruggách a aktivní v 16. století ve Florencii. Studoval u svého otce a také v Antverpách u Pietera Aertsena. V témže městě byl členem malířského cechu. Do Florencie přišel r. 1550 a vstoupil do služeb rodu Medici. Spolupracoval s Francescem Salviatim na výzdobě vatikánského Belvederu a ve Florencii v Palazzo Vecchio a vile Poggio a Caiano.

Vyvolávací cena: 9 000 Kč