A75/339
Jožka Florián (1873-1941)
MALOVANÁ VÁZA
Čechy, Dubí u Teplic, B. Bloch,
2. čtvrt. 20. stol., malba 1946
Velká porcelánová váza s krátkým zúženým hrdlem, celoplošně zdobená figurální malbou s tématikou vody v převládajících modrých tónech se zlacenými detaily.
V. 32 cm.
Signováno a datováno v dekoru i na podední "(ORIGINÁL) Jožka Florián 46", modře tištěná značka porcelánky "E" s korunkou a "Made in Czechoslovakia" (1945-1959), vtlačené číslo modelu "6221".
Vyvolávací cena: 8 000 Kč