Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Pohár kostní sklo

A75/345

POHÁR KOSTNÍ SKLO

Čechy, 2. třetina 19. stol.
Pohár z bílého kostního skla, foukaný do formy a broušený; zvonovitá kupa, zevně fasetovaná do osmistěnu, na vyšší nožce a obloučkové patce, po obvodu průběžně malovaný groteskový dekor s orientalizujícími figurkami v opakních barevných emailech se zlacením a stříbřením; hladké odsazené hrdlo, zlacené obruby. V. 17,5 cm. Neznačeno. Stav A/B.

Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Vydražená cena: 7 000 Kč