Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tóra - Pět knih Mojžíšových

A57/016

TÓRA - PĚT KNIH MOJŽÍŠOVÝCH

Wien 1815. Vel. 8°, 416 s., hebr. Bermosche Chumisch, Anton Schmid Verlag. Pevná kožená vazba, dobrý stav. Vydání Tóry určené pro přísahání obyvatel židovského vyznání na civilních soudech v Rakousku-Uhersku, výtisk číslo 703. Opatřeno průvodním dopisem v němčině vysvětlujícím a schvalujícím přísahání na písmo, v textu je vyznačeno místo, kam má přísahající položit prst, dotýkat se písmen Tóry rukou není jinak dovoleno. Signoval rabín Eleasar Flekeles, říšský cenzor pro hebrejštinu Carolus Fischer a Josua Pollack.