Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Český podzim 1938

A57/084

František Muzika (1900-1974)

ČESKÝ PODZIM 1938

1938 Kresba tužkou na papíře, 475x320 mm, sign. a dat. vpravo dole "F. Muzika 1938". Kresba pro zinkografii k ilustraci souboru básní Český podzim 1938, který vydala v reakci na události Mnichovské dohody k Novému roku 1939 firma F. Borový v Praze. Brožura přiložena k dílu. Adjustováno. Rámováno, zaskleno.

František Muzika - studoval na pražské akademii u prof. J. Štursy, v roce 1921 se stal členem Devětsilu a roku 1926 Spolku výtvarných umělců Mánes. Po 2. světové válce byl jmenován profesorem na Uměleckoprůmyslové škole.