A57/086
František Tichý (1896-1961)
SFINGA - FRONTISPIS K NERVALOVÝM CHIMÉRÁM
1949 Suchá jehla na papíře, 210x145 mm, sign. a dat. při spodním okraji "Tichý 49". Rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.