A57/108
Salvador Dalí (1904-1989)
MUŽ - LOĎ
Litografie na papíře, 740x540 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole "Dalí", vpravo dole zn. "199/300". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Španělský surrealistický malíř, působil také v Paříži. Studoval na Academia de San Fernando v Madridu (vyloučen roku 1926). Ve svém díle se vyjadřoval pomocí surrealismu využívajícího realistické malby (vliv starých mistrů), ale také filmu, fotografie a sochařství.