Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Horská krajina s párem srn

A57/224

Friedrich Gauermann (1807-1862)

HORSKÁ KRAJINA S PÁREM SRN

Olej na plátně, 59x46 cm, zn. při spodním okraji "F. Gauermann". Rámováno. Stav B.

Friedrich Gauermann - rakouský malíř, syn malíře krajináře Jacoba Gauermanna. Pod otcovým vedením začal studovat krajinomalbu a věnoval se kopírování zvířat z obrazů předních mistrů. Dva zvířecí motivy, které vystavoval na vídeňské výstavě v r. 1824 a především jeho obraz Bouře vystavený v r. 1829, přispěly ke Gauermannově oblibě, takže se jeho dílo stalo vyhledávaným. Mnoho z jeho obrazů bylo vyryto a po jeho smrti byl rakouským Kunstverein k tomuto účelu připraven výběr 53 děl.