A57/271
Otakar Číla (1894-1977)
ZAJÍC
Olej na kartonu, 28x33 cm, sign. vlevo dole "O. Číla.". Rámováno, zaskleno. Stav A.
Otakar Číla - malíř podobizen a figurálních maleb se narodil v Nové Pace, se kterou je také spojena část jeho tvůrčích let. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze (studium ukončil až po návratu ze světové války). Číla je autorem návrhů na poštovní známky československých legií v Rusku a bankovek Kolčakovy vlády na Sibiři. Z jeho cest po Asii se nám dochovala řada figurálních maleb.