A57/325
FLAKON
Čechy, Kamenický Šenov, sklářská škola K. u. K. Fachschule Steinschönau, 2. desetiletí 20. stol. Flakon hruškovitého tvaru z bezbarvého skla, broušený, v těle fasetovaný do dvanáctistěnu, v hranách, na krátkém hladkém hrdle a zhraněné špičce zátky zdobeno geometrickým obloučkovým dekorem malovaným švarclotem a zlatem. V. 15 cm. Značeno zespodu na zátce zlatě psaným číslem dekoratéra "121.". Stav A.