A57/422
NÁSTĚNNÝ TALÍŘ
Severní Čechy, konec 19. stol. Plochý závěsný talíř kruhového tvaru z měkké kameniny, krémově glazovaný, barevně malovaný motivem orla v horské krajině (v zrcadle) se širokou dekorativní bordurou s květinovými a ovocnými motivy, s jemnou černou a zlacenou obrysovou linkou. ⌀ 40 cm. Značeno vtlačeným číslem modelu "1414", barevně psanými čísly malířů "210" a "18.". Stav A.