Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Váza v secesním stylu

A57/427

VÁZA V SECESNÍM STYLU

Čechy, Duchcov, Duxer Porzellan-Manufactur, 1912-1951 Velká váza na nízké patce, s prolamovaným hrdlem a ozdobnými úponkovými úchyty po stranách, tvarem a dekorem s motivem listů, květu a plodů kaštanu napodobující oblíbené formy secesního stylu. Porcelán s matnou polevou v béžovém a zeleném odstínu, v detailech hnědě a růžově malovaný a zlacený. V. 52 cm. Značeno trojúhelníkem z hnědočervené hmoty s nápisem „ROYAL DUX BOHEMIA“, žaludem a písmenem „E“, vtlačeně číslo modelu „5215“. Stav A.