Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Upomínkový šálek

A57/438

UPOMÍNKOVÝ ŠÁLEK

Německo, Nymphenburg, Königliche Porzellan Manufaktur Nymphenburg ca 1830 Zvonovitý šálek na nízké odsazené patce, s esovitým uchem a hlubším podšálkem, bílý porcelán, na pohledové straně šálku barevně malovaná panoramatická veduta Mnichova z návrší se sousoším Kalvárie, ostatek plochy (včetně interiéru šálku) zlacen v kombinaci mat-lesk s rozvilinovými a dalšími ornamentálními motivy a bordurami. V. šálku 9,5 cm, ⌀ talířku 15,5 cm. Značeno vtlačeně štítem pod glazurou, černě psaným "Munic(h)" (šálek). Stav A.