Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ecce homo a Panna Maria Bolestná

A57/700

ECCE HOMO A PANNA MARIA BOLESTNÁ

Německo (Horní Bavorsko?) konec 18. stol. Dvojice protějškových lidových podmaleb na skle představuje poprsí Krista v červeném plášti, korunovaného trním, a mírně tříčtvrtečně natočené poprsí Panny Marie s hlavou zahalenou tmavě modrým maforionem s červenou podšívkou a bílým šátkem. Tempera, zlacení, dřevěné dekorativně vrubované, mořené a zlacené rámy osmiúhelného tvaru, 15,5x15,5 cm (výřez rámu), 25x25 cm / 26x26 cm (rámy). Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2016. Stav A-B.