Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Kidušový pohárek

A57/737

KIDUŠOVÝ POHÁREK

Německo, Augsburg, Johann III. Mittnacht pol. 18. stol. Stříbrný kalíšek zvonovitého tvaru na nízké odsazené patce, spodní část zdobena žebrováním, horní okraj lemován dvojlinkami. V. 5,5 cm, celková (hrubá) hmotnost 53,85 g. Puncovní značky "L" s hroznem a "MI", na podední gravírované hebrejské iniciály "??". Ag 800/1000. Osvědčení puncovního úřadu. Stav B.