Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Tóra - Bermosche Chumisch

A58/003

TÓRA - BERMOSCHE CHUMISCH

Wien 1815
Vel. 8°, 416 s., hebr. „Bermosche Chumisch, Anton Schmid Verlag“. Pevná kožená vazba, dobrý stav. Vydání Tóry určené pro přísahání obyvatel židovského vyznání na civilních soudech v Rakousku-Uhersku, výtisk číslo 703. Opatřeno průvodním dopisem v němčině vysvětlujícím a schvalujícím přísahání na písmo, v textu je vyznačeno místo, kam má přísahající položit prst, dotýkat se písmen Tóry rukou není jinak dovoleno. Signoval rabín Eleasar Flekeles, říšský cenzor pro hebrejštinu Carolus Fischer a Josua Pollack.

Vyvolávací cena: 39 000 Kč
Vydražená cena: 38 000 Kč Prodáno