A58/066
Jaroslav Šerých (1928-2014)
ŽENA S MASKOU
1978
Barevný lept na papíře, 490x360 mm, zn. při spodním okraji tužkou „156/200“, sign. a dat. vpravo dole „J. Šerých 78“.
Jaroslav Šerých studoval na pražské akademii u prof. Vladimíra Pukla a Vladimíra Silovského. Věnoval se grafice, kombinovaným technikám, dětské ilustraci, známé jsou jeho ilustrace k japonským pohádkám či Labutímu jezeru.