A58/078
Miroslav Štolfa (1930-2018)
HRADBY
1996
Litografie na papíře, 408x304 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „21/70 Miroslav Štolfa 96“.
Paspartováno.
Miroslav Štolfa - brněnský malíř, grafik a pedagog. V letech 1949–1953 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU v Brně (prof. E. Milén, V. Makovský). Roku 1963 se stal jedním ze zakladatelů Tvůrčí skupiny Parabola. V 60. letech také podnikal studijní cesty do Belgie, Francie, Itálie, Holandska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska či Španělska. Uspořádal více než 50 samostatných výstav a účastnil se mnoha přehlídek kolektivních doma i v zahraničí. V roce 1990 stál u zrodu uměleckého uskupení TT klub. Je držitelem Ceny města Brna za celoživotní malířskou tvorbu z roku 1999 a Ceny Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění (2011).