A58/100
Isaac van Duynen (?-1677)
ZÁTIŠÍ S RYBAMI
Olej na plátně, 83x127 cm. Rentoilováno. Rámováno. Stav A.
Isaac van Duynen - holandský malíř zátiší, pocházel z Dordrechtu. Podle Houbrakena byl jedním z nejlepších malířů zátiší s rybami. Byl patrně žákem Jacoba Gerritsze Cuypa a následovníkem Pietera van Noort a Jana Davidsz de Heem. Během let 1651-1657 cestoval do Říma. R. 1665 se stal členem Confrerie Pictura v Haagu. Jeho díla bývají někdy zaměňována s pracemi Abrahama van Beyeren, Alexandera Adrianssena, Jana Dirvena, Pietera van den Bemden, Benjamina Gerritsze Cuypa a Jana Abela Wassenbergha.