Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Mlýn v horách

A58/124

Josef Navrátil (1798-1865)

MLÝN V HORÁCH

Olej na plátně, 26x34 cm, sign. vpravo dole „Jos. Navrátil“. Rámováno. Stav A. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.

Josef Navrátil - vyučil se malířem pokojů, šel však studovat na pražskou akademii k prof. Josefu Berglerovi. Věnoval se především krajině a realizoval nástěnné malby v budovách v Praze, zámky v Liběchově, Ploskovicích, Zákupech nebo Jirnech. Dál se vzdělával, také na četných cestách do zahraničí, zvláště do Švýcarska, cestoval ale také do Belgie, Francie, Itálie a Německa. Alpy navštívil poprvé roku 1843 a v následujících letech se sem pravidelně vracel.