Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice miniatur

A58/163

Julius Bartek (1930-2004)

DVOJICE MINIATUR

Jeruzalém. Olej na dřevě, 9x7 cm, sign. na zadní straně „J. Bartek - Jerusalem“. Rámováno. Kypr. Olej na dřevě, 12x16 cm, sign. vpravo dole „J. Bartek Cypern“. Rámováno. Stav A.

Július Bartek – slovenský akademický malíř a výtvarník. Vystudoval fotografickou školu v Trnavě a malbu a grafiku na VŠVÚ v Bratislavě. Bartek své umělecké nadání zúročil v četných architektonických realizacích právě v Trnavě, kde spolu s J. Dókom st. spoluutvářel podobu interiérů a fasád nově rostoucích budov. Kromě toho se věnoval také krajinomalbě a abstraktní tvorbě.