Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Na trhu

A58/164

August Xaver Karl Ritter von Pettenkofen (1822-1889)

NA TRHU

Olej na kartonu, 8x15 cm, sign. vpravo dole „A. P.“ Rámováno. Stav B.

August Xaver Karl Ritter von Pettenkofen - rakouský malíř a litograf, studoval u L. Kupelwiesera na vídeňské akademii a proslul nejprve karikaturami. Poté započal vojenskou kariéru, ale vrátil se opět k malbě jako soukromý žák Franze Eybla. Zaměřil se na realistické náměty z běžného života rolníků a cikánů v oblasti uherské puszty, anekdotické žánry a portréty.