A58/165
László Neogrády (1896-1962)
HUSOPASKA
Olej na kartonu, 18x32 cm, sign. vpravo dole „Neogrady László“. Rámováno. Stav A.
László Neogrády - budapešťský malíř, krajinář a portrétista, syn významného malíře Antala Neográdyho. Studoval na Maďarské akademii výtvarných umění u Ede Balla. Specializoval se na realisticky pojaté zimní krajiny v dramatickém osvětlení. Je zastoupen v mnoha soukromých i veřejných sbírkách.