A58/170
František Srp (1895-1943)
PORTRÉT DÍVKY
1929
Olej na plátně, 56x47 cm, sign. a dat. vpravo dole „Fr. Srp 1929“. Na zadní straně věnování „Marušce Štěpánkové k Vánocům 1929 F. Srp“. Rámováno.
Stav A/B.
František Srp - malíř a grafik, krajinář, figuralista, portrétista. Studoval na pražské akademii u M. Pirnera a na uměleckoprůmyslové škole u E. Dítěte a F. Kysely.