A58/171
Jaroslav Veris - Zamazal (1900-1983)
DÍVKA V ALŽÍRSKÉM KROJI
1942
Olej na kartonu, 76x60 cm, sign. vpravo dole „Veris Paris“. Rámováno, zaskleno.
Jaroslav Zamazal - Veris - studoval na pražské akademii u prof. Jana Preislera a Vratislava Nechleby, také ve Vídni a v Paříži. Věnoval se hlavně žánrovým výjevům, lidské postavě, zátiším.