A58/315
KONVIČKA NA KÁVU
Slovensko, Holíč, 18. / 19. stol.
Fajánsová konvička hruškovitého tvaru, svisle žebrovaná, s trojúhelníkovou výlevkou, rokokovým uchem, bez víka. Žlutá poleva, barevně malovaný květinový dekor ve čtyřlistých kartuších s bílým podkladem.
V. 11 cm.
Zn. na podední hnědě „H“.
Stav restaurováno.