A58/321
BUSTA DÍVKY
Čechy, Ústí nad Labem, Ferd. Maresch, továrna hliněného zboží
návrh August Otto (1868-1947),
okolo 1900
Secesně stylizovaná dekorativní busta mladé dívky zdobené v dlouhých vlasech a v dekoltu šatů konvalinkami, umělecká terakota, patinovaná v zelenkavém tónu, vyšší projmutý sokl. V. 70 cm. Sign. na soklu „A. Otto“, zn. vtlačeně „JM“ a č. modelu „11053“.
V. 39,5 cm.
Stav restaurováno.