A58/419
ČÍŠE S VĚTRNÝMI MLÝNY
Severní Čechy, Arnsdorf-Haida, Glasraffinerie Franz Partusch, zač. 20. stol.
Číse z bezbarvého skla inspirovaná biedermeierovým typem Ranftbecher, broušená, rozšířená patka žlutě lazurovaná, plášť malován transparentními barevnými emaily průběžným motivem holandské krajiny s větrnými mlýny, plachetnicemi a figurální stafáží, pod okrajem pestrá květinová bordura, zlacené obruby.
V. 12 cm.