Hlavní stránka > Aukce > 58. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Číše s větrnými mlýny

A58/419

ČÍŠE S VĚTRNÝMI MLÝNY

Severní Čechy, Arnsdorf-Haida, Glasraffinerie Franz Partusch, zač. 20. stol.
Číse z bezbarvého skla inspirovaná biedermeierovým typem Ranftbecher, broušená, rozšířená patka žlutě lazurovaná, plášť malován transparentními barevnými emaily průběžným motivem holandské krajiny s větrnými mlýny, plachetnicemi a figurální stafáží, pod okrajem pestrá květinová bordura, zlacené obruby. V. 12 cm. Stav B.