A58/639
KOŘENKA
Rusko, Moskva
1862
Souprava trojice kořenek v podobě zvonovitých pohárků na vyšší patce, s víčky a lžičkami, usazených ve stojánku s úchytem, zhotovená v klasizujícím tvarosloví s aplikovaným a jemně tepaným dekorem. Stříbro, částečně zlacené, osazeno broušenými fialovými kameny. Celková (hrubá) hmotnost 490,26 g, z toho Ag ca 485 g, v. 15 cm. Kontrolorská značka „B. C / 1862“ (V. V. Savinskij) a ryzostní číslo. Ag 84 zolotniků (875/1000).
Stav A/B.
Osvědčení puncovního úřadu.