A58/663
STŘÍBRNÝ SVÍCEN
Maďarsko
posl. třetina 20. stol.
Dvojramenný stolní svícen v historizujícím tvarosloví, stříbro zlacené, kónická patka zdobena prolamováním a zeleným emailem, na ní v širokém prstenci zasazena reliéfně zpracovaná akantová ramena s 6-, resp. 12-bokými miskami. Celková hmotnost 238,47 g, v. 16 cm, š. 13,5 cm. Maďarská puncovní značka pro tuzemské menší zboží (1966-1998), mistrovská značka „PV“ v oválu, dále značeno „H“, „STERLING“ a ryzostní číslo. Ag 925/1000.
Stav restaurováno.
Osvědčení puncovního úřadu.