A58/701
Václav Novák (1880-1917)
DIANA
Návrh.
Čechy
1. pol. 20. stol.
Plastika nahé klečící bohyně lovu s toulcem šípů pod levou paží, přičemž pravá spočívá na hřbetě psa ležícího u jejích nohou, bronz patinovaný, oválný podstavec z šedého mramoru. Celková výška včetně soklu 27 cm, figura v. 20 cm. Neznačeno. Realizováno patrně firmou Franta Anýž.
Český sochař, vystudoval uměleckoprůmyslovou škola a pražskou akademii u prof. J. V. Myslbeka, pracoval v Praze na Vinohradech.