A58/801
STŘELECKÁ PŘILBA CABASSET
Itálie / Německo,
17. stol.
Přilba vykovaná z jednoho kusu železa, zesílená žebrem s typickým háčkem. Po obvodu krempy zesílená ovalením okraje. V místě přechodu zvonu do krempy zbytky nýtů s bronzovými podložkami pro uchycení vývazu. V týlové části sekundárně opraveno přinýtováním plechu přes prorezlá místa. Výška 24 cm.
Stav restaurováno.