A58/809
LOVECKÝ TESÁK
Rakousko-Uhersko,
okolo r. 1900
Tesák německého typu k myslivecké uniformě. Čepel přímá, jednosečná s ostrým hrotem, neznačená. Rukojeť je slonovinová, se třemi bronzovmi nýty. Záštitný oblouk s mušlí bronzový, nezdobený. Pochva dřevěná, potažená černou kůží s kováním z bronzového plechu. V objímce otvor pro zasunutí drobnějšího nožíku. Nožík chybí. Závěsník s opaskem ze zelené kůže zdobený stříbrným prýmkem s bronzovou garniturou. Na sponě značeno iniciálami císaře „F.J.I“. Délka čepele 31 cm. Celková délka 51 cm.
Stav C.
Původní zlacení setřeno. Chybí jedna hlava nýtu. Čepel pokryta skvrnami rzi.