A59/0024
SOUBOR CÍNOVÝCH TALÍŘŮ
patrně Německo, Sasko, Altenberg, Franz Wilhelm, Lange,
ca 2. třetina 19. stol.
Trojice mělkých kruhových talířů s jednoduchou linkovou obrubou širokého, mírně zdviženého okraje, cín, Ø 21,4 cm, značeno výrobcem "FL". Spolu: Hlubší cínový talíř s obtížně čitelnou značkou "BELOHLAV (?) FEIN ZINN" a tepaným č. "28" na okraji, zespodu gravírované iniciály "AH 1869", Ø 22,5 cm.
Lit.: E. Hintze (ed.), Die deutschen Zinngiesser und ihre Marken, Band I Sächsische Zinngiesser, Leipzig 1921, č. 19.