A59/0307
PETROLEJOVÁ LAMPA
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Vázovité tělo z bezbarvého skla podjímaného rubínovou sklovinou, broušené, vyšší patka s nodem fasetovaná do osmistěnu, tělo navíc mírně tordované, na každé fasetě vystupující esovité pole přejímané zelenou sklovinou s avanturinem, bohatá zlacená štafáž s rozvilinami, hrdlo opatřeno závěsnou kovovou montáží se zrcátkem a stínidlem.
V. 41 cm.
Stav restaurováno.