A59/0359
SOUBOR NÁPOJOVÉHO SKLA
Čechy, 1. třetina 20. stol.
Dva džbány z bezbarvého skla, zdobené matným brusem stylizovanými florálními motivy v secesním, resp. artdecovém tvarosloví, větší džbán je opatřen chromovanou kovovou montáží s uchem, odklopným víkem a výlevkou, neznačeno. - Dvojice sklenic na vodu o objemu 0,5 l, opticky fasetované.
V. 29,5 cm a 21 cm (džbány), 16,5 cm a 17 cm sklenice.
Stav A-C.