Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice plastik

A59/0556

DVOJICE PLASTIK

Čechy, Jílové, Spojené keramické závody, n. p., Teplice-Šanov, pob. závod Jílové, a Itálie, Turín, Ceramica Italiana Artistica Manna, ca pol. 20. stol.
Kultovní keramický popelník, jehož modelem byla medvědice Nora z pražské ZOO; glazováno v zelenkavých a šedých tónech. - "Cavaliere Luigi XV." - plastika z umělecké terakoty, barevně glazovaná a malovaná, detaily oděvu zlaceny, matný inkarnát, nízký kruhový sokl s opěrkou. V. 19 cm, d. 22 cm; v. 45 cm. Zeleně tištěná firemní značka "SK MADE IN CZECHOSLOVAKIA". - Černě psaná značka "C.I.A. Manna - Torino" a název. Stav A-B.