A59/0556
DVOJICE PLASTIK
Čechy, Jílové, Spojené keramické závody, n. p., Teplice-Šanov, pob. závod Jílové, a Itálie, Turín, Ceramica Italiana Artistica Manna, ca pol. 20. stol.
Kultovní keramický popelník, jehož modelem byla medvědice Nora z pražské ZOO; glazováno v zelenkavých a šedých tónech. - "Cavaliere Luigi XV." - plastika z umělecké terakoty, barevně glazovaná a malovaná, detaily oděvu zlaceny, matný inkarnát, nízký kruhový sokl s opěrkou.
V. 19 cm, d. 22 cm; v. 45 cm.
Zeleně tištěná firemní značka "SK MADE IN CZECHOSLOVAKIA". - Černě psaná značka "C.I.A. Manna - Torino" a název.
Stav A-B.