A59/0602
DVOJICE KVĚTINÁČŮ
Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger, 2. třetina 19. stol.
Dvojice obalů na květináč stejné formy kruhového půdorysu, zvonovitý tvar s obloučkovým, lehce do čtverce vytaženým okrajem, bílý porcelán, různý barevně malovaný dekor, v jednom případě nerespektující původní reliéfní náznak pláště: čtyři bohaté kytice v kartuších, lemovaných plasticky zlacenými bordurami, ostatek plochy vyplněn tyrkysovým fondem. Druhý kus pojednán jemnou barevnou malbou v asijském stylu: kartuše s ptáky a hmyzem na květinách jsou doplněny světle žlutým fondem, menšími poli s mřížkovým a šupinovým vzorem, květy, rozvilinami a zlacením.
V. 18 cm.
Vtlačená značka paže s mečem a č. modelu "2788", další značka vybroušena.
Stav A-B.