Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor porcelánu

A59/0604

SOUBOR PORCELÁNU

převážně Čechy, 2. pol. 19. – 1. pol. 20. stol.
Mísa kabaret s dvojitým akantovým uchem, žlutavý fond, zlacená štafáž (značně setřeno), vtlačená zn. paže s mečem (Čechy, Loket, Gebrüder Haidinger, před r. 1858), d. 35 cm. – Podnos trojlistého tvaru s jemně malovanou a zlacenou obrubou s motivy růží, vtlačená zn. „F&M“ (Čechy, Březová, Fischer & Mieg, po r. 1859), š. 27,5 cm. – Podšálek zdobený růžovým a zeleným fondem, drobnými modře malovanými kvítky a bohatým zlacením, vtlač. zn. „TK 72“ (Čechy, Klášterec nad Ohří), Ø 17 cm. – Podšálek s jemně malovaným květinovým dekorem a modrými linkami, vtlač. zn. „F.U.“ (Čechy, Dalovice, Franz Urfus, po r. 1856), modře č. mal. „34“, Ø 12,4 cm. – Drobný podšálek zdobený barevnou nadpolevní malbou s motivem žluté růže v zrcadle, zlac. obruba, zeleně tištěná zn. „Rosenthal Bavaria“ (1926) a zel. psaná sign. malíře „Kropf“, Ø 9 cm. – Dvojice podšálků z měkké kameniny s krémovou glazurou a jemně zvlněným okrajem, červeně tištěný dekor zahradního zátiší v asijském stylu, tištěná zn. „KEW SPODE COPELAND ENGLAND“. Stav A-C.