A59/0617
MOKA SADA
Čechy, Thunská továrna na porcelán, n. p. Klášterec n. O., pob. závod Kysibl, 1946-1949, Duchcov, Royal Dux, 80. léta 20. stol.
Návrh Jindřiška Radová (*1925) - vázička.
Šestiosobní kávová souprava z bílého porcelánu je zdobena světle žlutým fondem a bohatou zlacenou štafáží s květinovým vzorem, interiéry šálků zlacené. Spolu: kulovitá vázička na vyšší patce, s aplikovaným dvojitým krajkovým lemem, bílý porcelán, část. růžově tónovaný.
V. šálku 5,5 cm, Ø podšálku 11 cm; v. vázičky 10 cm.
Zeleně tištěná podglazurní značka "JSK" ve štítu s korunou; černě tištěná zn. "ROYAL DUX BOHEMIA CZECHOSLOVAKIA", "designed by J. Radová", č. modelu "11190" a papírová nálepka.