A59/1062
Karel Svolinský (1896-1986)
PORTRÉT DÍVKY
Akvarel na papíře, 340x262 mm, sign. vpravo dole "KSvolinský". Rámováno, zaskleno.
Karel Svolinský - český grafik, malíř a ilustrátor Karel Svolinský pocházel ze Svatého Kopečku u Olomouce. Vyučil se řezbářem a poté absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Od poloviny 20. let vystavoval doma i v zahraničí. V letech 1928 a 1937 se účastnil Exposition Internationale des Arts et Téchniques v Paříži, kde byla jeho tvorba oceněna zlatou medailí a Grand Prix. V 50. letech reprezentoval Československo na Bienále v Benátkách a na světové výstavě v Bruselu. Následovala řada samostatných výstav i mezinárodních přehlídek, zejména v oblasti knižní grafiky a ilustrace. V letech 1945–1970 působil jako profesor na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.