A59/1291
Julius Bartek (1930-2004)
ITALSKÉ JARO
Olej na překližce, 51x63 cm, sign. vpravo dole "J. Bartek". Rámováno. Stav A.
Július Bartek – slovenský akademický malíř a výtvarník. Vystudoval fotografickou školu v Trnavě a malbu a grafiku na VŠVÚ v Bratislavě. Bartek své umělecké nadání zúročil v četných architektonických realizacích právě v Trnavě, kde spolu s J. Dókom st. spoluutvářel podobu interiérů a fasád nově rostoucích budov. Kromě toho se věnoval také krajinomalbě a abstraktní tvorbě.