Hlavní stránka > Aukce > 60. večerní aukce fotografií a prací na papíře > Akt z cyklu "15 Fotos für Henri Miller"

A60/096

Miloslav Stibor (1927-2011)

AKT Z CYKLU "15 FOTOS FÜR HENRI MILLER"

1969
Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 400x296 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a cyklu, datace a další poznámky také barevnou tužkou, fixem, perem a kuličkovým perem. Stav B.
Lehce roztřepené rohy.

Olomoucký fotograf a vysokoškolský pedagog. Své nejslavnější fotografie vytvořil převážně v 60. a 70. letech 20. století. Patří mezi nejvýznamnější české fotografy aktů. Vystudoval výtvarnou výchovu na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem učebnice fotografie pro lidové školy umění, která byla několikrát znovu vydána. V letech 1968-1969 vytvořil cyklus 15 aktů pro spisovatele Henryho Millera, které byly ve svém vyznění novátorské. V 60. letech experimentoval s malbou na ženské tělo, které posléze fotografoval. V 70. letech se začal věnovat aktům volně inspirovaným antickou mytologií, v nichž zachycoval jemně rozostřený pohyb. Vytvářel cykly fotografií, kterým dával neobvyklé názvy, podle antických postav či podle latinsky pojmenovaných prvků ve fotografii. Pro jeho akty je typický ostrý kontrast, ateliérové aranžmá a výrazné nasvícení. Věnoval se i krajinářské fotografii, od 60. let soustavně rozvíjel cyklus s názvem Kámen.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 9 000 Kč
Prodáno