A60/170
Vlastislav Hofman (1884-1964)
ROKLE V DIVOKÉ ŠÁRCE
1938
Kombinovaná technika, pastel a kvaš na lepence, 475x647 mm, signováno a datováno vpravo dole "arch Vlastislav Hofman 1938". Scénický návrh pro třetí dějství opery Šárka českého skladatele Zdeňka Fibicha odehrávající se v pustém kamenitém údolí mezi skalami. Na rozích poškozeno, lepenka propíchnuta na třech místech.
Vlastislav Hofman - český architekt, urbanista, teoretik architektury, malíř, grafik, designér a scénograf.