Hlavní stránka > Aukce > 61. aukce militárií, aukce starožitností a uměleckých předmětů > Puška Steyr Kropatschek M1886

A61/062

PUŠKA STEYR KROPATSCHEK M1886

Rakousko-Uhersko, Österreichische Waffenfabrik-Gesellschaft Steyr, / Portugalsko, 1886
Portugalská vojenská puška ráže 8 mm s válcovým zásobníkem pod hlavní. Hlaveň a pouzdro závěru číslováno "J578" a značeno výrobcem "OE.W.F.G. STEYR" a korunkou s iniciálou "L. I" (Ludvík I. Portugalský). Závěr číslován "A887" a "P246". Na pažbě nečitelné razítko. Povrch černěný, v perfektním stavu bez koroze, závěr s drobnými stopami koroze, naolejovaný. Mechanicky funkční. Celková délka 132 cm. Stav B. Alfred von Kropatschek (1838-1911) - generál rakouské armády a konstruktér zbraní koncem 19. století. Zkonstruoval několik typů pušek a revolverů ve spolupráci s rakouskou zbrojovkou ve Štýru (Steyr). Tyto zbraně byly používány ozbrojenými silami rakouského císařství a několika dalších národů..