A61/080
ŠAVLE PRO JÍZDNÍ ČETNICTVO M.1850
Rakousko-Uhersko,
2. pol. 19. stol.
Ocelová, mírně prohnutá čepel se žlabem u hřbetu, značena na levé straně ražbou jeruzalémského kříže. Bronzový litý záštitný koš se třemi pruty. Hlavice bronzová, nezdobená. Rukojeť potažená rybí kůží s drátěným ovinem. Délka čepele 90 cm. Celková délka 105 cm.
Stav restaurováno.
Čepel zlomená, dobově opravená přeplátováním a sletováním.