A61/272
Vladimír Suchánek (1933)
SESTŘIČKY Z VILLARS
Barevná litografie na papíře, 370x530 mm, sign. dole uprostřed tužkou "Vlad Suchánek", věnování tužkou při pravém spodním okraji "Doc. MUDr. J. Bittnerovi srdečně a s díky. Vlad 98" a zn. vlevo dole tužkou "E. A. / Sestřičky z Villarsu". Mírně pomačkané okraje.
Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.