A61/400
POHÁR NA VÍNO
Čechy, 18. stol.
Pohár z bezbarvého skla, vysoká štíhlá kupa kónického tvaru na nízké balustrové noze a široké ploché patce je zdobena na pohledové straně v horní polovině matnou řezbou barokní groteskové kartuše s motivem putta u sudu ve vinném sklípku pod révou, doplněno německým nápisem "VIVAT Hensgen in Keller".
V. 28,3 cm.
Neznačeno.